• Pisanie pracy licencjackiej to niby tylko wstęp do magisterki, ale jednak dość wymagający. Wszelkiego rodzaju pomoce są jak najbardziej wskazane. Gdzie znaleźć pomoc w pisaniu prac licencjackich? Naturalnym wyborem wydaje się oczywiście promotor. To on powinien wskazać właściwą literaturę i przekazać niezbędną wiedzę formalną przy tworzeniu pracy taką jak przypisy. Promotor to jednak tylko wierzchołek…

    Read more
  • Każdy działkowicz marzy o pięknym ogródku, w którym uprawiałby dorodne warzywa i owoce, i w którym rosłyby piękne kwiaty i krzewy. Idealnym rozwiązaniem dla małego ogrodu jest stosowanie naturalnych odżywek. Pozwala to funkcjonować w zgodzie z naturą, bez chemicznych wspomagaczy, które mogą wnikać w glebę, a co gorsze – w nasze plony, Amatorom sadzenia roślin…

    Read more
  • Sporo moich przyjaciół i znajomych biło się z myślami jak zorganizować swoją przyszłość. Wielu z nich miało dylemat związany z kwestią konieczności pójścia na studia w celu uzyskania możliwości realizacji swoich pasji. Niektórzy z nich zdecydowali się na podjęcie specjalistycznych kursów branżowych i szkoleń, tak aby skrócić okres oczekiwania na rozpoczęcie pracy. W przypadku niektórych…

    Read more
  • Informacje związane z wynikami konkursów szkolnych są bardzo ciekawe dla wielu uczniów, także dostęp do nich powinien być powszechny. Oczywiście odpowiedzialność ponosi za to przede wszystkim dyrektor placówki, który musi dokonać wszelkich starań, aby takie wiadomości obiegły szkołę w jak najszybszym tempie. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji mogą okazać się gabloty ogłoszeniowe, za pomocą których…

    Read more
  • Młodzi ludzie w dzisiejszych czasach coraz częściej chcą zarabiać samodzielnie swoje własne pieniądze, dlatego też szukają ciekawych ofert pracy, które by ich usatysfakcjonowały. Niestety wiele prac dostępnych na rynku nie jest przeznaczona dla osób bez doświadczenia, a oferty, w których doświadczenie nie jest wymagane nie są często na tyle atrakcyjne, żeby młodzi chcieli się tego…

    Read more
  • Młode siewki bywają porażone chorobą grzybową zwaną zgorzelą siewek kapustnych albo czarną nóżką. Objawia się ona brunatnie- niem i przewężeniem szyjki korzeniowej i przyziemnej części łodygi. Rośliny przewracają się i giną. Choroba ta występuje najczęściej w inspektach, w których rośliny rosną zbyt gęsto i nie są dostatecznie wietrzone. Chorych roślin nie należy sadzić, gdyż wkrótce…

    Read more
  • Kapusta brukselska należy do warzyw najbogatszych w białko. Zamrożona nie traci wartości. Częścią jadalną są główki średnicy 2-6 cm, wyrastające w kątach liści pędu. Jest ich przeciętnie na roślinie 40-60 sztuk. Uprawia się ją jako poplon, wysiewając na rozsadniku od połowy kwietnia do połowy maja. Rozsadę wysadza się na stałe miejsca w początku lipca, w…

    Read more
  • Kalarepę uprawia się z rozsady. Z przeznaczeniem na zbiór wczesny sieje się nasiona w pierwszych dniach marca do inspektu zimnego. Rozsada powinna być gotowa do wysadzenia po 40-50 dniach; na zbiór w lipcu wysiewa się nasiona odmian średnio wczesnych w inspekcie zimnym w połowie kwietnie. Przewidując zbiór jesienny, wysiewa się nasiona odmian późnych na rozsadniku…

    Read more
  • Kalafior jest rośliną trudną do uprawy z uwagi na duże wymagania glebowe. Najlepiej rozwija się w klimacie umiarkowanym, szkodliwe są dla niego zarówno temperatury za niskie, jak i za wysokie. Długotrwałe chłody po wysadzeniu rozsady do gruntu powodują tworzenie się tzw. wypsztyków. Guzikowatość róż kalafiorów występuje również wówczas, gdy dobrze wyrośnięta rozsada znajdzie się w…

    Read more
  • Warzywa przeznaczone do przechowywania powinny być zbierane bardzo starannie, aby nie uległy uszkodzeniu. Zbiór powinien być przeprowadzany w dni bezdeszczowe, przed nadejściem mrozu. Pomieszczenia przeznaczone do przechowywania warzyw powinny być przewiewne, umożliwiające utrzymanie korzystnej dla warzyw temperatury i wilgotności. Najodpowiedniejsza będzie temperatura bliska 0°C, gdyż wpływa hamująco na procesy przebiegające w warzywach i na rozwój…

    Read more