Ekran dotykowe pojemnościowe

Obecnie dostępne na rynku telefony komórkowe mają często ekrany dotykowe. Jednak ekran ekranowi nierówny i możemy wybrać telefon albo z lepszym, albo z gorszym ekranem dotykowym. Na pierwszy rzut oka oba zupełnie są nie różnią. Jednak ekran pojemnościowy ma wiele więcej zalet niż rezystancyjny. Ekran pojemnościowy jest dużo lepszym i bardziej niezawodny. Jest on cienki i przeźroczysty, umieszczony nad wyświetlaczem.

Jego zdecydowaną zaletą jest zastosowanie ekranu o nazwie Clear-Pad. Pojemnościowy panel dotykowy Clear-Pad jest wykonany z twardego materiału. I choć wykonany jest z tych samych materiałów co w ekranach rezystancyjnych czyli tlenku indowo-cynowego na tereftalanie polietylenu charakteryzuje się większą widocznością, nie ma też wad związanych z nie najlepszą przeźroczystością i trwałością użytkowania, jest bowiem pojedynczym laminatem, wykonanym z jednej warstwy bez szczelin powietrznych znajdujących się pomiędzy dwoma warstwami, wpływających na zmniejszenie przezroczystości.

Element ten nie wymaga także płaskiej powierzchni do działania, i może działać równie dobrze na lekkich wypukłościach. Ekrany pojemnościowe są bardzo czułe i bardzo dobrze rozpoznają przesunięcia po wyświetlaczu. Wręcz idealnie odwzorowują ruchy palcem, co przekłada się na komfort pracy. Te rodzaje ekranów są jednak znacznie droższe w produkcji, więc stosowane są tylko w najdroższych modelach.

about author

admin

related articles