Grupy dyskusyjne

Grupy dyskusyjne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Grupy dyskusyjne

Oprócz różnych list wysyłkowych istnieje także wiele grup dyskusyjnych związanych pośrednio lub bezpośrednio z firewallami. Wiele takich grup działa równolegle z listami wysyłkowymi wymienionymi w poprzednim podrozdziale, na przykład komunikaty doradcze CERTCC są wysyłane do grupy comp.security.announce, istnieją także grupy dyskusyjne poświęcone różnorodnym komercyjnym i niekomercyjnym produktom sieciowym. Jest również grupa poświęcona firewallom, comp.security.firewalls. Niestety, panuje w niej bardzo duży ruch, liczni nowicjusze zadają ciągle te same pytania, a niemal równie liczni producenci firewalli reklamują produkty albo skarżą się, że inni próbują reklamować swoje.

Witryny WWW Sieć WWW zmienia się tak szybko, że umieszczanie w druku nazw witryn jest niemal pozbawione sensu. Istnieje wiele różnorodnych witryn związanych z bezpieczeństwem i administrowaniem systemem, zaczynając od witryn tworzonych przez napastników (które pojawiają się nagle i niemal równie szybko znikają), a kończąc na witrynach dostępnych tylko dla prenumeratorów czasopism. Najlepiej będzie użyć wyszukiwarki sieciowej i znaleźć informaqe na interesujące cię tematy. Korzystając z wielu znalezionych w ten sposób źródeł zwykle uzyskasz bardziej wartościowe informacje niż z dowolnej pojedynczej witryny.

Profesjonalne fora Masz do wyboru wiele profesjonalnych forów: konferencje, grupy użytkowników sprzętu i oprogramowania różnych producentów, lokalne grupy użytkowników, stowarzyszenia zawodowe (takie jak IEEE i grupy zainteresowań ACM) i tak dalej. Wielu ludzi wysoko ceni uczestnictwo w takich grupach i wydarzeniach nie tyle ze względu na formalny program, co z racji nawiązywania kontaktów z ludźmi, którzy mieli podobne problemy i zdołali je rozwiązać.

Obecnie jedną z najlepszych konferencji dla konstruktorów i operatorów firewalli internetowych jest USENIX Security Symposium (zwykle odbywa się co rok). Jeśli jesteś administratorem Uniksa, jednym z najlepszych sposobów spędzenia jednego tygodnia w każdym roku jest uczestnictwo w konferenqi USENIX LISA administratorzy

Windows NT mogą natomiast wziąć udział w konferencji USENIX LISANT. Więcej informacji o tych konferencjach i forum USENIX znajdziesz w dodatku A, „Zasoby”.

Lokalne grupy użytkowników i specjalne grupy zainteresowań są doskonałym sposobem na podtrzymywanie kontaktów między konferencjami większość takich grup spotyka się co miesiąc lub dwa.

about author

admin

related articles