Kiedy zacząć od nowa?

Kiedy zacząć od nowa?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kiedy zacząć od nowa?

Operator firewalla powinien pamiętać przede wszystkim o tym, że im firewall jest starszy, tym więcej czasu zajmuje jego obsługa. W pewnym momencie musisz po prostu powiedzieć „dość” i przystąpić do budowy nowego firewalla. Mając na względzie obecne tempo zmian, zwykle mówimy ludziom, że jeśli dzisiaj zbudują najlepszy możliwy firewall, powinni planować jego wymianę za 1 do 36 miesięcy. Wiele rzeczy mających wpływ na firewalle zmienia się bardzo szybko, na przykład ataki na firewalle, narzędzia do budowania firewalli oraz usługi, których żądają użytkownicy.

Oto kilka przykładów zawrotnego tempa ewolucji Internetu. Między pierwszym a drugim wydaniem tej książki: System Windows NT stał się platformą nadającą się do świadczenia usług internetowych.

Sieć WWW przeszła ze stadium obiecującej technologii, o której wiedzieli tylko profesjonaliści, do stadium najważniejszej usługi internetowej, będącej dziś nieodłączną częścią każdej kampanii reklamowej.

Linux, który niegdyś był ekscentrycznym hobby jednego zdolnego człowieka, obecnie jest czymś pośrednim między systemem operacyjnym a społeczną rewolucją.

Za następne dwa lata będziemy mieli do czynienia z zupełnie nowymi atakami, będziemy mieli do dyspozycji zupełnie nowe narzędzia i będziemy musieli udostępniać użytkownikom zupełnie nowe usługi. Nikt nie wie na pewno, jak będą wyglądały te ataki, narzędzia i usługi, ale można się domyślać, że Internet zyska zupełnie odmienne oblicze. Oczywiście, to samo można powiedzieć o każdym dwuletnim okresie w historii Internetu. Jedyna stała rzecz w Internecie to stałość zmian ciągły rozwój, nie kończący się strumień nowych usług, narzędzi i tak dalej.

about author

admin

related articles