Kopia systemu jest ważna z kilku powodów:

Kopia systemu jest ważna z kilku powodów:
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kopia systemu jest ważna z kilku powodów:
Jeśli błędnie zdiagnozujesz problem albo się pomylisz podczas doprowadzania systemu do stanu używalności, będziesz się mógł cofnąć do punktu, w którym sporządziłeś kopię.

Kopia może mieć ogromne znaczenie w procedurach dochodzeniowych i prawnych. Będziesz mógł zabrać się do usuwania szkód bez obawy o zniszczenie dowodów. Możesz zbadać kopię później, kiedy system znów będzie działał jak zwykle, aby ustalić, co się stało i dlaczego.

Ponieważ kopia może stać się ważna w przypadku podjęcia kroków prawnych, musisz odpowiednio zabezpieczyć materiał dowodowy. Oto kilka wskazówek : Jednoznacznie zidentyfikuj (oznacz) nośnik z kopią i umieść na nim datę, czas, swoje nazwisko i podpis.

Zabezpiecz nośnik przed napisem trwale, jeśli to możliwe. Strzeż nośnik przed obcą ingerencją (na przykład umieść ją w zamykanej na klucz szafce), żeby podczas wręczania go policji lub innym władzom móc powiedzieć, pod czyją był opieką i dlaczego jesteś pewien, że nikt przy nim nie majstrował od czasu jego zapisania.

Warto przeznaczyć kilka czystych nośników na kopię systemu, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy będziesz musiał z nich skorzystać. Nie ma nic bardziej frustrującego niż uporać się z incydentem, przystąpić do zapisywania kopii i zauważyć, że ostatnia czysta taśma została zużyta dzień wcześniej na sporządzenie zwykłej kopii zapasowej, a nowe zamówienie nie zostało jeszcze zrealizowane.

about author

admin

related articles