Ostatnio spotkać się możemy z ciekawymi przejęciami. Telewizja UPC przejmuje Aster. Właściwie to niektórzy widzą to tylko w kategoriach ISP UPC przejmuje Aster. Netia bardzo chciałaby sobie kupić Dialog, spółkę skarbu państwa, kupiła już Tele 2. Netia w ogóle kupuje wszystko, co się rusza i nie ma w tym nic dziwnego. T-mobile przejęło Erę, a KGHM sprywatyzowane zostało razem z Polkomtelem i sprzedane Solorzowi, właścicielowi Polsatu, który nawiasem mówiąc, nie ma pieniędzy na jego zakup. Fox News, kanał informacyjny, posiada ogromną wytwórnię filmów i kilka telewizji. Prawie wszystkie hity kinowe sygnowane są logiem właśnie Fox News. Często naśmiewają się z tego w The Simsons, serialu produkowanym przez… ano, przez Fox News. Firmy, przesyłające informacje, są w tej chwili na uprzywilejowanej pozycji. Często widać związek dostawców treści z firmami telekomunikacyjnymi. Media wiadomości reklama przesyłane są częstokroć bezpośrednio przez operatorów lub właściciele „contentu” operatorami się stają. Oto globalizacja.







Bardzo ciekawy artykuł! Przejęcia na rynku telekomunikacyjnym zawsze są gorącym tematem, dlatego bardzo ważne jest śledzenie tych wydarzeń. Ciekawe, jakie będą skutki tych najnowszych przejęć dla klientów i konkurencji. Mam nadzieję, że artykuł będzie aktualizowany w miarę rozwoju sytuacji na rynku.
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.