Wybieramy sofę rozkładaną do codziennego spania

Sofa w salonie może służyć jako mebel wypoczynkowy, jak również jako miejsce do wypoczynku nocnego. Urządzając wnętrze, należy dopasować mebel do stylistyki, a jeśli salon odgrywa rolę sypialni, wybrać model z funkcją spania. Idealnym rozwiązaniem są sofy rozkładane. To stylowe, lekkie wizualnie meble, które sprawdzają się nawet w małych pomieszczeniach. Taką sofę warto wybrać zarówno wtedy, gdy ma służyć do codziennego spania, jak i do okazjonalnego nocowania gości.

Rozkładana sofa do kawalerki

Mieszkania o małym metrażu, w tym kawalerki, wymagają podjęcia wielu ważnych decyzji dotyczących wyposażenia i aranżacji. Brak sypialni i mały salon często połączony z aneksem kuchennym to miejsce, w którym najlepiej sprawdzi się jednoosobowa, rozkładana sofa. W ciągu dnia będzie wygodnym miejscem do siedzenia, spotkań z gośćmi i wypoczynku, a wieczorem po rozłożeniu zmieni swoją rolę i będzie komfortowym łóżkiem. Na rynku można znaleźć nie tylko jednoosobowe sofy, ale też modele dwuosobowe. Złożone, nie zajmują dużo miejsca, a ze względu na tapicerowany tył można je postawić nie tylko pod ścianą. Wybierając sofę do kawalerki, warto zwrócić uwagę na modele z pojemnym schowkiem na pościel.

Stylizowana, rozkładana sofa do salonu

Sofy rozkładane zaprojektowane w nowoczesnym, skandynawskim, a nawet klasycznym stylu po rozłożeniu mogą stanowić pełnowymiarowe łóżko. Najważniejsze przy wyborze tego mebla jest zwrócenie uwagi na jakość zastosowanych materiałów i wykonania oraz sposób rozkładania, który powinien być szybki i wygodny, jak również niewiążący się z koniecznością odsuwania mebla od ściany. Sofa w salonie powinna współgrać z resztą elementów wyposażenia, a przy tym stanowić funkcjonalne rozwiązanie. Najlepsze to modele stworzone w oparciu o nowoczesne systemy rozkładania, wzbogacone o pojemniki na pościel i wykonane z solidnych materiałów, w tym tapicerowane mocną tkaniną obiciową odporną na ścieranie. Szeroki wybór rozwiązań pozwala bez problemu zaaranżować kącik do relaksu i codziennego spania.

about author

admin

related articles