Zasilanie telefonów

Telefony komórkowe to urządzenia przenośne, które są zasilane swoimi akumulatorami. W zalezności od rodzaju, mają one pojemność od kilkuset do kilku tysięcy mAh. Baterie ładuje się za pomocą ładowarki. Może to być zasilanie bezpośredni z sieci lub gniazdka w samochodzie. Niestety, jest z tym obecnie problem, bo jeśli mamy kilka telefonów różnych firm, to każdy musi mieć swoją oddzielną ładowarkę, która nie będzie pasowała już do innych aparatów. Mało tego, czasem ładowarki tej samej firmy nie pasują do innego modelu tego samego producenta.

Obecnie jest wprowadzany jednolity standard USB, który ma być dostępny we wszystkich nowych telefonach. Poza tym zastosowanie USB daje możliwość zasilania telefonu poprzez gniazdo w komputerze. A to już bardzo duża zaleta. Prodecenci telefonów pracują też nad inną metodą zasilania telefonów. Chodzi o energię słoneczną. Powstał już Umeox Apollo – pierwszy telefon na rynku, który jest zasilany przez energię słoneczną. Zaledwie 2,5-godzinne wystawienie na słońce pozwoli naładować go po całodniowym użytkowaniu. Już wkrótce pojawi się sprzedaży. Oprócz możliwości standardowego ładowania, ma wbudowane ogniwa słoneczne, które pozwalają na jego zasilanie, nawet gdy nie mamy dostępu do sieci energetycznej – wystarczą po prostu promienie słoneczne.

To pomysł chińskiej firmy Umeox i holenderskiej Intivation, znanej do tej pory z ładowarek wykorzystujących energię słoneczną.

about author

admin

related articles