Baterie do telefonu

Dzisiejsze telefony którym nie brakuje różnorodnych funkcji, wymagają odpowiednio dobrych, pojemnych baterii. Producenci starają się dopasować do telefonów odpowiednie baterie, ale czasem po prostu nowe aparaty wyładowują nam się praktycznie w oczach. Częste ładowanie wymaga w końcu wymiany baterii na nową. A wtedy mamy zwykle dylemat jaką wybrać. A wybór w sklepach i serwisach jest naprawdę bardzo duży.

W sprzedaży są dostępne trzy rodzaje baterii do telefonów GSM. Są to: niklowo – wodorkowe (Ni-MH) , litowo-jonowe (Li-Ion) i litowo-polimerowe (Li-Pol). Najstarsze i najprostsze akumulatory to niklowo – wodorowe. Są kiepskie – charakteryzują się szybkim zużyciem i małą pojemnością. Baterie litowo-jonowe standardowo są dodawane do telefonów komórkowych. Są trochę lepsze od tych pierwszych, ale niestety nie doskonałe. Ich niewątpliwą zaletą jest jednak przystępna cena. Zdecydowanie najlepszym i najnowszym rodzajem baterii do telefonów są litowo-polimerowe.

To prawie ideały, które charakteryzują się żywotnością i wysoką pojemnością. Ponad to ładują się znacznie szybciej niż inne rodzaje. Są bardzo dobre, ale najdziemy je tylko w najnowszych i najdroższych modelach telefonów, bo ich cena jest dość wysoka – kosztują zwykle dwa razy drożej niż litowo-jonowe. Jeśli jednak mamy telefon z ekranem dotykowym i często korzystamy z odtwarzacza muzyki lub wyświetlany dużo informacji lub zdjęć na ekranie, warto rozważyć zmianę baterii na tę najlepszą.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: