Baterie do telefonu

Baterie do telefonu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dzisiejsze telefony którym nie brakuje różnorodnych funkcji, wymagają odpowiednio dobrych, pojemnych baterii. Producenci starają się dopasować do telefonów odpowiednie baterie, ale czasem po prostu nowe aparaty wyładowują nam się praktycznie w oczach. Częste ładowanie wymaga w końcu wymiany baterii na nową. A wtedy mamy zwykle dylemat jaką wybrać. A wybór w sklepach i serwisach jest naprawdę bardzo duży.

W sprzedaży są dostępne trzy rodzaje baterii do telefonów GSM. Są to: niklowo – wodorkowe (Ni-MH) , litowo-jonowe (Li-Ion) i litowo-polimerowe (Li-Pol). Najstarsze i najprostsze akumulatory to niklowo – wodorowe. Są kiepskie – charakteryzują się szybkim zużyciem i małą pojemnością. Baterie litowo-jonowe standardowo są dodawane do telefonów komórkowych. Są trochę lepsze od tych pierwszych, ale niestety nie doskonałe. Ich niewątpliwą zaletą jest jednak przystępna cena. Zdecydowanie najlepszym i najnowszym rodzajem baterii do telefonów są litowo-polimerowe.

To prawie ideały, które charakteryzują się żywotnością i wysoką pojemnością. Ponad to ładują się znacznie szybciej niż inne rodzaje. Są bardzo dobre, ale najdziemy je tylko w najnowszych i najdroższych modelach telefonów, bo ich cena jest dość wysoka – kosztują zwykle dwa razy drożej niż litowo-jonowe. Jeśli jednak mamy telefon z ekranem dotykowym i często korzystamy z odtwarzacza muzyki lub wyświetlany dużo informacji lub zdjęć na ekranie, warto rozważyć zmianę baterii na tę najlepszą.

about author

admin

related articles