• Sofa w salonie może służyć jako mebel wypoczynkowy, jak również jako miejsce do wypoczynku nocnego. Urządzając wnętrze, należy dopasować mebel do stylistyki, a jeśli salon odgrywa rolę sypialni, wybrać model z funkcją spania. Idealnym rozwiązaniem są sofy rozkładane. To stylowe, lekkie wizualnie meble, które sprawdzają się nawet w małych pomieszczeniach. Taką sofę warto wybrać zarówno…

    Read more
  • Obecnie dostępne na rynku telefony komórkowe mają często ekrany dotykowe. Jednak ekran ekranowi nierówny i możemy wybrać telefon albo z lepszym, albo z gorszym ekranem dotykowym. Na pierwszy rzut oka oba zupełnie są nie różnią. Jednak ekran pojemnościowy ma wiele więcej zalet niż rezystancyjny. Ekran pojemnościowy jest dużo lepszym i bardziej niezawodny. Jest on cienki…

    Read more
  • Obecnie najwięcej modeli telefonów komórkowych na rynku to modele z ekranami dotykowymi. Nie wszyscy je lubimy, ale młodzież ma w czym wybierać. Jednak i te dzielą się na różne rodzaje i warto je poznać zanim zdecydujemy się na zakup określonego modelu dotykowego. Funkcjonują na przykład telefony z ekranem dotykowym rezystancyjnym. Nazwa jest bardzo trudna, więc…

    Read more
  • Dzisiejsze telefony którym nie brakuje różnorodnych funkcji, wymagają odpowiednio dobrych, pojemnych baterii. Producenci starają się dopasować do telefonów odpowiednie baterie, ale czasem po prostu nowe aparaty wyładowują nam się praktycznie w oczach. Częste ładowanie wymaga w końcu wymiany baterii na nową. A wtedy mamy zwykle dylemat jaką wybrać. A wybór w sklepach i serwisach jest…

    Read more
  • Tak jak wiele jest na rynku modeli telefonów komórkowych, istnieje też wielość baterii którymi są one zasilane. A może jest ich jeszcze więcej, bo oprócz firmowych produktów, funkcjonują również podróbki nieznanych producentów. A więc zdarza się, że chcemy kupić jakieś baterie do telefonów, a w sklepie mamy kilkanaście rodzajów i nie wiemy jaką wybrać. A…

    Read more
  • Telefony komórkowe to urządzenia przenośne, które są zasilane swoimi akumulatorami. W zalezności od rodzaju, mają one pojemność od kilkuset do kilku tysięcy mAh. Baterie ładuje się za pomocą ładowarki. Może to być zasilanie bezpośredni z sieci lub gniazdka w samochodzie. Niestety, jest z tym obecnie problem, bo jeśli mamy kilka telefonów różnych firm, to każdy…

    Read more
  • Wśród wielości modeli telefonów komórkowych klienci mogą przebierać do woli. Dzisiejsze aparaty telefoniczne nie służą tylko do rozmów jak ich przodkowie. Obecnie są one wielozadaniowe, wielofunkcyjne, wyspecjalizowane w określonych zadaniach lub uniwersalne, z wieloma zastosowaniami. Wybór modelu powinien zależeć więc od potrzeb klienta. Kupując telefon powinniśmy sobie jasno określić czego tak właściwie od niego wymagamy….

    Read more
  • Wybór telefonów komórkowych w obecnych czasach jest wielki. Klienci często mają problem jaki model wybrać, aby nie żałować, bo przeważnie umowy są pospisywane na dwa lata i przez ten czas trzeba z tego samego telefonu korzystać. Często więc najpopularniejszym kryterium wyboru jest typ obudowy. To ona zwykle decyduje o wyborze modelu. Choć badania wskazują, że…

    Read more
  • Telefony dziś nie są tylko prostymi urządzeniami do wykonywania rozmów. To zaawansowane urządzenia znacznie ułatwiające nam dziś życie, z wieloma funkcjami i udogodnieniami. Pod tym względem można wyróżnić kilka typów telefonów komórkowych, od tradycyjnych, prostych urządzeń, po wyspecjalizowane telefony komórkowe, takich jak musicphony, cameraphony, czy smartphony. Te ostatnie biją dziś rekordy popularności. Pierwszym smartphonem była…

    Read more
  • Dzisiejszy rynek telefonów komórkowych ugina się pod wielością i różnorodnością modeli telefonów komórkowych. Obecnie ma rynku jest kilkaset modeli, a co miesiąc wchodzą nowe, jeszcze bardziej nowoczesne i funkcjonalne. Jaki wybierzemy, zależy wyłącznie od nas, od naszych potrzeb oraz zasobności naszego portfela. Niektórzy w swoim wyborze sugerują się przede wszystkim firmą produkującą te urządzenia. A…

    Read more
  • Prasa polska przeżywała wzloty i upadki. Nie pomagały w jej rozwoju ani wojny, ani przewroty polityczne. Jednak ten ostatni, pozwolił prasie rozwinąć skrzydła. Od 1973 roku do wprowadzenia stanu wojennego na polskim rynku prasowym brak było niezależnej prasy a wszystkim rządziła cenzura. Dopiero pod wpływem zmian politycznych, w 1989 roku pojawiła się wysokonakładowa prasa niezależna….

    Read more
  • Powstały w 1973 roku koncern wydawniczy PZPR RSW „Prasa–Książka–Ruch” dominował na rynku. Powstały podlegające mu agencje prasowe – Polska Agencja Interpress, Centralna Agencja Fotograficzna oraz Krajowa Agencja Wydawnicza. Koncern posiadał także własne drukarnie i sieć kolportażu. Wszystko to służyło jednak propagowaniu wartości socjalistycznych, fałszowaniu rzeczywistości i informowaniu tylko o tym, co partia uważała za słuszne…

    Read more
  • Czasy powojenne przyniosły dalszy rozwój polskiej prasy, która miała być wolna, niezależna i przede wszystkim tylko polska. Jednak sytuacja polityczna znów działała na niekorzyść rzetelnego solidnego dziennikarstwa. Wpływy komunistyczne odcisnęły na prasie piętno. W 1945–1948, stronnictwa i ugrupowania polityczne wydawały własną prasę, w tym również pewne tytuły zdecydowanie opozycyjne wobec komunistów. Antykomunistyczne podziemie 1944–48 wydawało…

    Read more
  • Polska to kraj, w którym nie brakowało zawirowań politycznych i zawieruch wojennych. Te wydarzenia miały niemały wpływ na rozwój mediów, a szczególny prasy. Wydarzenia gospodarcze i przewroty polityczne podsycały prasę i motywowały dziennikarzy do pracy, ale działania wojenne zawsze skutecznie hamowały rozwijający się rynek prasowy. Podobnie na rozwój prasy wpływała pierwsza i druga wojna światowa….

    Read more
  • Koniec dziewiętnastego wieku w polskiej historii zapisał się jako czas rozwoju prawdziwego dziennikarstwa. Pod koniec wieku powstawały organizacje dziennikarskie, a na rynku było ponad 500 tytułów, które rozwijały się bardzo dynamicznie. Do 1914 roku było ich już około 1100. Niestety, wojna spowodowało uszczuplenie tych zasobów o około 200. Wojna nie sprzyjała rozwojowi dziennikarstwa. Jednak już…

    Read more
  • Rozbiory Polski nie zabiły całkowicie polskiej prasy, a w 1792 ukazywało się osiemnaście gazet i czasopism, w których można było znaleźć namiastkę polskiego życia narodowego. W tych czasach ukazywały się takie tytuły jak: „Dziennik Patriotycznych Polityków”, „Gazeta Krakowska”, „Gazeta Lwowska”, „Gazeta Poznańska”, „Korespondent Warszawski i Zagraniczny”, „Pamiętnik Warszawski” i „Kurier Litewski”. Natomiast najważniejsze tytuły prasowe…

    Read more
  • Wiek osiemnasty przyniósł polskiemu społeczeństwu kilka nowych tytułów, a między nimi przełomowy dla polskiej prasy był ukazujący się w latach 1729–31 w Warszawie „Kurier Polski”. Drugim wartym podkreślenia tytułem były „Uprzywilejowane Wiadomości z Cudzych Krajów” które ukazały się w 1729 roku. Wydawcami obu tytułów byli pijarzy, którym nadano wyłączne prawo wydawania gazet w Koronie. Jednak…

    Read more
  • Prasa na świecie zaczęła się rozwijać już w szesnastym wieku. Również i Polacy nie byli pod tym względem w tyle. Pierwsze druki pojawiły się na ziemiach polskich w początkach XVI wieku, ale były to wydawnictwa okazjonalne i zwykle pisane wierszem. Natomiast pierwszy periodyk wydrukowany po polsku pojawił się w 1550 roku. Potem zaczęły pojawiać się…

    Read more
  • Dziewiętnasty wiek to czas komercjalizowania się prasy i tworzenia tytułów, które miały wypracować dla wydawcy duży nakład. Dlatego nie brakowało w czasopismach sensacji a nawet treści erotycznych. Pojawiły się w tym czasie tzw. gazety niedzielne, których podstawowym zadaniem była szeroko pojęta rozrywka. Prym pod tym względem wiodła Anglia, w której wydawano „Observer” i „Sunday Monitor”….

    Read more