Telefony do zadań specjalnych

Telefony do zadań specjalnych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Telefony dziś nie są tylko prostymi urządzeniami do wykonywania rozmów. To zaawansowane urządzenia znacznie ułatwiające nam dziś życie, z wieloma funkcjami i udogodnieniami. Pod tym względem można wyróżnić kilka typów telefonów komórkowych, od tradycyjnych, prostych urządzeń, po wyspecjalizowane telefony komórkowe, takich jak musicphony, cameraphony, czy smartphony.

Te ostatnie biją dziś rekordy popularności. Pierwszym smartphonem była Nokia 9000 Communicator, która posiadała funkcje telefonu i PDA – osobistego asystenta elektronicznego. Jednak szybko została ona wyparta przez standardowe telefony komórkowe, które również posiadają takie funkcje. Wśród wielu modeli telefonów komórkowych są takie, które służą określonym celom i są skierowane do ściśle określonego segmentu rynku. Na przykład RIM ze swoimi urządzeniami BlackBerry celuje w biznesmenów i przedsiębiorców, którzy chcą mieć pełny i wygodny dostęp do poczty elektronicznej.

Ericsson wypuścił na rynek kilka wyspecjalizowanych serii urządzeń . Jest to Walkman przeznaczony dla osób lubiących muzykę i ceniących sobie dobrą jakość dźwięku. Drugi to Cybershot w którym główny nacisk producent położył na bardzo dobry aparat fotograficzny. Są też telefony z pełną klawiaturą służące do pisania sms -ów i maili oraz inne służące do określonych zadań. W bogatej ofercie na pewno każdy znajdzie coś najbardziej odpowiedniego dla siebie.

about author

admin

related articles