Strzeż się współzależnych łat

Strzeż się współzależnych łat
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Strzeż się współzależnych łat

Choć w zasadzie nie powinieneś stosować łat rozwiązujących problemy, których nie masz, pamiętaj, że łaty rozwiązujące twoje rzeczywiste problemy mogą polegać na wcześniejszych łatach. Przy odrobinie szczęścia, dokumentacja łaty poin

formuje cię, jakie wcześniejsze łaty są wymagane, ale nie jest to regułą. Czasem będziesz musiał zgadywać. W takich sytuacjach nieocenione są listy wysyłkowe i grupy dyskusyjne poświęcone twojej platformie możesz tam zadać pytanie i sprawdzić, czy ktoś inny znalazł już rozwiązanie.

SSe czasu to zajmuje? Jak powiedzieliśmy, najtrudniejsza część codziennej obsługi firewalla to nadążanie za zmianami. Ile czasu to zajmuje? Jeśli jesteś nowicjuszem, dopiero co zacząłeś

i masz przed sobą jeszcze wiele nauki, dotrzymywanie kroku może łatwo pochłonąć cały twój czas. Jednakże po kilku tygodniach lub miesiącach nauczysz się podstawowych rzeczy, a wówczas zapewne wystarczy ci mniej więcej godzina dziennie tyle, aby prześledzić listy wysyłkowe, grupy dyskusyjne, gazety i inne źródła, z których korzystasz.

Przez większość czasu będziesz aktualizował swoją wiedzę, a nie firewall. Monitorowanie firewalla nie powinno zajmować więcej niż kilka minut dziennie tyle, aby przejrzeć podsumowania dzienników i upewnić się, że nie zaszło nic niezwykłego albo godnego uwagi.

Oczywiście, czasem będziesz musiał poświęcić więcej czasu firewallowi, kiedy trzeba będzie coś poprawić, uaktualnić albo dodać nowe funkcje. Ilość potrzebnego na to czasu zależy od stopnia złożoności poprawki, uaktualnienia albo dodatku. Im lepiej przewidziałeś potrzeby swojej sieci i zaprojektowałeś oraz zbudowałeś firewall, tym mniej czasu zajmie ci adaptowanie go do zmian. W wielu sieciach firewalle są aktualizowane raz na kilka miesięcy przez resztę czasu stoją tylko w kącie i cicho szumią.

about author

admin

related articles