Ktokolwiek będzie odłączał sieć, musi wiedzieć…

Ktokolwiek będzie odłączał sieć, musi wiedzieć…
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ktokolwiek będzie odłączał sieć, musi wiedzieć…

Najłatwiej będzie wyjąć przewody z gniazd, a dopiero potem usunąć skutki uboczne. Spowoduje to wygenerowanie mnóstwa komunikatów o błędach, ale nie wyrządzi żadnych rzeczywistych szkód. Musisz jednak odłączyć odpowiednie przewody, a obszerne komunikaty o błędach mogą sprawić, że trudno będzie ustalić, czy rzeczywiście odłączyłeś te właściwe. Twój plan musi informować, które przewody należy odłączyć i jak później przywrócić funkcjonalność sieci.

Plan powiadamiania osób, które powinny znać przebieg incydentu Twój plan reakcji na incydent musi określać, kogo należy powiadomić, kto powinien się tym zająć, kiedy i w jaki sposób. Jak już wspomnieliśmy, być może będziesz musiał powiadomić:

ludzi w twojej organizacji CERTCC albo inny zespół szybkiego reagowania producentów i dostawców usług ludzi w innych sieciach. Twoja organizacja Po pierwsze, musisz powiadomić ludzi, którzy będą zaangażowani w reagowanie na incydent. Będziesz musiał szybko się z nimi skontaktować, więc powinieneś mieć ich numery telefonów i pagerów. Upewnij się, że dysponujesz wszystkimi numerami oprócz telefonów służbowych i domowych niektórzy mają także telefony komórkowe. Lista ta powinna zawierać nazwiska wszystkich, którzy zarządzają komputerami w twojej sieci, ich przełożonych, a także osób, które będą mogły zapewnić odpowiednie środki (na przykład podpisać zgodę na awaryjne zakupy albo otworzyć drzwi).

about author

admin

related articles